Gymnastiek in lange jurken en het eerste sportreglement van LSC uit 1895: tentoonstelling ‘Kiek, su sport Sneek’ laat 170 jaar verenigingsleven zien

De jurk waarin de leden van Thusnelda gymnastiekoefeningen deden, het eerste sportreglement van LSC uit 1895 en een oude foto van tennisvereniging De Vliegende Bal. Vanaf 15 april staan in het Fries Scheepvaart Museum de Sneker sportverenigingen centraal in de tentoonstelling Kiek, su sport Sneek.

Foto met dames in jurk Thusnelda, 1924.

Foto met dames in jurk Thusnelda, 1924. Foto: Collectie Fries Scheepvaart Museum

De tentoonstelling blikt terug op 170 jaar verenigingsleven in de waterpoortstad. Van kaatsen op de Veemarkt tot zwemmen in het Spoordok, alle sporten komen aan de orde met mooie foto’s en bijzondere objecten. Natuurlijk passeren ook hoogtepunten de revue, zoals de uitstekende prestaties van de volleybalteams van Olympus en Animo, tegenwoordig als VC Sneek nog steeds succesvol op landelijk niveau.