Het boekenweekgeschenk van 2023: Lize Spit vult het thema van de Boekenweek ‘Ik ben alles’ niet zelfingenomen maar kwetsbaar in | Recensie

Vriendschap en solidariteit kunnen danig op de proef worden gesteld. Dat toont De eerlijke vinder, het boekenweekgeschenk van dit jaar, waarin tederheid gepaard gaat met rauwheid. Deze novelle komt uit de pen van de Vlaamse schrijfster Lize Spit (1988), bekend van de bejubelde roman Het smelt (2016), waar Ik ben er niet (2020) op volgde.

Lize Spit.

Lize Spit. Foto: Shody Careman

Het verhaal begint met Jimmy, die een raadselachtig telefoontje krijgt van zijn vriend Tristan. Ze zijn klasgenoten op de basisschool, ergens in de Kempen tijdens de jaren negentig. Jimmy is een uitstekende leerling en haalt hoge cijfers, maar hij is ook eenzaam. Zijn vader is er na een schandaal vandoor gegaan, waarna zijn moeder een inzinking kreeg. Tussen leeftijdsgenoten is hij een buitenbeentje. Het verzamelen van flippo’s houdt hem op de been, waarbij hij strikt allerlei regels en rituelen volgt.

Nieuws

menu