De (biologische) melkprijzen stijgen na een stabilisatie in de zomer verder én FrieslandCampina verwacht dat die trend doorzet

Zuivelcoöperatie FrieslandCampina betaalt aangesloten melkveehouders volgende maand nóg hogere prijzen voor de geleverde melk. Het bedrijf verwacht internationaal verdere prijsstijgingen.

Een vrachtwagen van FrieslandCampina.

Een vrachtwagen van FrieslandCampina. Foto: Shutterstock

De garantieprijs voor oktober komt uit op 62,25 cent per kilogram melk, zo heeft de onderneming maandag bekendgemaakt. Vergeleken met de prijs die aangesloten veehouders deze maand ontvangen, is dat een stijging van een cent per kilo. Dit is inclusief een positieve correctie doordat internationale opbrengstprijzen in de afgelopen periode hoger waren dan verwacht. FrieslandCampina gaat ervan uit dat de internationale prijzen ook de komende weken iets blijven stijgen, en dat boeren daarvan zullen profiteren. Melk wordt afgerekend in kilo’s op basis van de gehaltes aan onder andere vet en eiwit.

Minder aanbod door droogte

Vacatures

Begeleider MVG

De Zijlen

Lid Raad van Toezicht

Talent Performance namens Jeugdhulp Friesland

Werken op de SEH, OK of IC?

Ommelander Ziekenhuis Groningen

Nieuws

menu