Minister Staghouwer wil glastuinders helpen bij deze hoge energieprijzen, maar de afhankelijkheid van grondstoffen van buiten de EU moet wel minder

Minister Henk Staghouwer van Landbouw werkt met de glastuinbouw aan een steunplan om de sector met de hoge energieprijzen door deze moeilijke tijd te helpen. Voorwaarde is wel dat de tuinders ook zelf investeren in energietransitie.

Kassen van A.C. Hartman in Sexbierum.

Kassen van A.C. Hartman in Sexbierum. Foto: Marchje Andringa

De minister heeft dit gemeld in de aanloop van de bijeenkomst van de Europese ministers van Landbouw maandag. Het ministerie wil de sector helpen als deze ook zelf investeert in maatregelen om de energieafhankelijkheid te verminderen. ,,De huidige situatie maakt nog urgenter dat de sector snel minder afhankelijk moet worden van fossiele brandstoffen en snel moet omschakelen, naar meer energiebesparing en het gebruik van andere energiebronnen”, zegt Staghouwer. Hoe groot het steunplan is en er uit moet komen te zien, is nog onderwerp van gesprek.