Als ik als westerling al zoveel bedenkingen heb over de zorg die ik krijg, hoe is het dan voor een Albanees met een beperking die helemaal niet meetelt in deze samenleving? | Column Bauke Deelstra
De afgelopen tijd moest ik helaas enkele keren naar het ziekenhuis in Tirana toe, omdat Evie ziek was geworden. Hoewel het gelukkig een stuk beter met haar gaat, zijn we verbaasd over de gang van zaken in het ziekenhuis.

Een ziekenhuis in Tirana. Foto: AFP
Zo maakte bijvoorbeeld een arts een scan van Evies lichaam. De resultaten van de scan bevielen een andere arts niet, waarop ons werd gevraagd of de scan opnieuw gedaan kon worden, maar wel door een andere collega. Dan vraag je je wel af hoe professioneel die eerste arts is. Het sterkte ons gevoel dat we op onze hoede moeten zijn in een Albanees ziekenhuis.