Dagstart 1 april: Esther, Wouter en hun ernstig verstandelijk gehandicapte dochter Jemima uit Ryptsjerk lopen vast in de gehandicaptenzorg en vrienden van Johannes Brandsma reageren op zijn overlijden

Esther, Jemima en Wouter.

Esther, Jemima en Wouter. Foto: Marcel van Kammen

Goedemorgen! Het is vandaag de dag van de grappen en grollen, maar eerst het belangrijkste nieuws van het Friesch Dagblad.

Het aangrenzende huis was al bijna klaar voor de ernstig verstandelijk gehandicapte Jemima (18). Maar budget om zorgverleners in te huren, is er niet meer. Ze kan ook niet terecht in een zorginstelling vanwege de opgelopen wachtlijsten. Esther Bouma, Wouter van ’t Zand en hun dochter Jemima uit Ryptsjerk zitten klem in de complexe gehandicaptenzorg. ,,Ik vind het mensonterend hoe ze met sommige mensen omgaan.”