De Elfstedentocht van 1997 veranderde alles voor dweilorkesten Minikiekers en Kleintje Pils: Van volle agenda's, touren over de hele wereld en een contract in Bartlehiem voor het leven

Op 4 januari 2022 is het exact 25 jaar geleden dat de vijftiende en vooralsnog laatste Elfstedentocht werd verreden. In een serie artikelen kijkt de sportredactie van het Friesch Dagblad terug op die laatste Tocht der Tochten. In deel 5: De Elfstedentocht betekende de doorbraak voor dweilorkesten de Minikiekers en Kleintje Pils.

De mini-Sterrekiekers aangevuld met oudere Sterrekiekers maken sfeer op het Elfstedenijs in Franeker.

De mini-Sterrekiekers aangevuld met oudere Sterrekiekers maken sfeer op het Elfstedenijs in Franeker. Foto: VP Telegraaf

Wereldberoemd werden ze na de Elfstedentocht van 1997: dweilorkest de Minikiekers uit Franeker en Kleintje Pils uit Sassenheim. Hoewel ze in 1986 ook aan de Elfstedenroute optraden, zorgde de Tocht 25 jaar geleden pas echt voor een doorbraak.