Er komen achttien gasloze sociale huurwoningen aan de Lycklama à Nijeholtlaan en Molenlaan in Beetsterzwaag

Impressie van de nieuwe sociale huurwoningen in Beetsterzwaag. Beeld: Elkien
Dat laten beide partijen weten, maandag zijn handtekeningen gezet onder de samenwerking. Het gaat om woningen aan de Lycklama à Nijeholtlaan en de Molenlaan in Beetsterzwaag. Daar zijn oude woningen recent gesloopt.
De achttien huizen komen uit de prefabfabriek van Van Wijnen in Heerenveen. Ze hebben twee woonlagen en een schuin dak, op de eerste verdiepingen bevinden zich twee slaapkamers. Ze worden voorzien van zonnepanelen en een warmtepomp en krijgen geen gasaansluiting. In april worden de eerste voorgefabriceerde onderdelen van de woningen geleverd op de bouwplaats en in de zomer krijgen sociale huurders naar verwachting hun sleutels.
De gemeente Opsterland zegt verheugd te zijn over de nieuwe, energiezuinige woningen in Beetsterzwaag en rekent erop dat huurders snel zijn gevonden.