'Ontluisterende bijeenkomst' in de rechtbank bij de beëdiging van vier wethouders uit Achtkarspelen als trouwambtenaar: 'Een slechte dag voor het Fries'
Gedeputeerde Sietske Poepjes wil in gesprek met Rechtbank Noord-Nederland over de recente beëdiging als trouwambtenaar van vier wethouders van de gemeente Achtkarspelen. De ceremonie op 4 september vond plaats in de Nederlandse taal, terwijl Achtkarspelen vooraf had verzocht het Fries te gebruiken.

Rechtbank Noord-Nederland. Foto: ANP
Dat de rechter de eed voor buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand (babs) in het Nederlands voorlas, schoot bij burgemeester Oebele Brouwer in het verkeerde keelgat. Van zijn stuk gebracht gaf de eerste wethouder in het Nederlands antwoord. Pas toen de tweede aangaf de eed in het Fries te willen afleggen, bleek dat ook mogelijk. In een brief aan de rechtbank spreekt de burgemeester van Achtkarspelen over een ‘ontluisterende bijeenkomst’.