Heeft Fryslân nu behoefte aan de Lelylijn of niet? De meningen blijven verdeeld. 'Goede berikberens is just in middel om minsken hjir te hâlden'

Zijn het Deltaplan en de daaraan gekoppelde Lelylijn nu goed voor Fryslân of juist niet? Een discussie daarover bij de Fedde Schurerlezing bood zaterdagmiddag nog geen duidelijk antwoord.

Rijksbouwmeester Francesco Veenstra spreekt in Tresoar.

Rijksbouwmeester Francesco Veenstra spreekt in Tresoar. Foto: Marchje Andringa

Tijdens de lezing, die plaatsvond in het historisch en letterkundig centrum Tresoar, deelden gedeputeerde Avine Fokkens, FNP-fractievoorzitter Sijbe Knol en rijksbouwmeester Francesco Veenstra hun visie op het thema ‘Wurkje, wenje, wyn’. Daarbij kwamen vooral het Deltaplan voor het Noorden en de Lelylijn ter sprake. Met het Deltaplan moeten de noordelijke provincies een grote bijdrage leveren aan het woningtekort, en de Lelylijn moet in de toekomst dienen als de snelle treinverbinding tussen de Randstad en Noord-Nederland.

Nieuws

menu