De vlaggen gaan uit en de kerkklokken luiden in Sneek ter ere van Amalia

Foto: © RVD – Frank Ruiter
De Vereniging Oranje Sneek heeft ter ere van de 18e verjaardag van prinses Amalia geregeld dat dinsdag in de stad de kerkklokken luiden. De vereniging roept de inwoners op vlaggen en wimpels uit te hangen.
Tussen 9.00 uur en 9.10 uur luiden de kerken hun klokken. Renate Dümmer, voorzitter van de Vereniging Oranje Sneek, laat weten dat het gezamenlijk luiden van de klokken staat voor hoop en vreugde.
Daarnaast is er een speciale compositie gemaakt door de Koninklijke Nederlandse Klokkenspel-Vereniging, genaamd ‘Amalia Achttien’. De beiaardier van de Sint-Martinuskerk in Sneek zal dit gedurende de dag spelen.
Dümmer: ,,Ik heb ook aan de organist van de Martinikerk gevraagd of hij deze compositie kan spelen op Amalia’s verjaardag, maar het bleek toch wat te ingewikkeld om het stuk naar het orgel over te zetten.”