PvdA-Statenlid Hetty Janssen staat voorlopig op plek 3 van de kandidatenlijst voor de Eerste Kamer

Hetty Janssen. Foto: FD
Janssen wil wel graag politiek actief blijven en voelt zich vereerd dat ze is voorgedragen voor de hoge plek op de lijst. ,,Te veel mensen zijn boos op de overheid, dat heeft ook met de kwaliteit van onze wetgeving te maken. Wetten zijn soms slecht uitvoerbaar en slecht handhaafbaar. Daar ligt een belangrijke taak voor de Eerste Kamer.”
Jeugdgevangenis
Janssen werd in 2019 fractievoorzitter van PvdA Fryslân. Deze zomer werd ze opgevolgd door Edou Hamstra. Voor haar politieke carrière werkte Janssen in de gehandicaptenzorg en jeugdzorg en was ze directeur van een jeugdgevangenis.
De PvdA zal samen met GroenLinks een fractie vormen in de Senaat. De definitieve kandidatenlijst moet nog worden vastgesteld worden tijdens het congres op 4 februari.