Grutte Pier heeft een speciaal bier gebrouwen voor een tentoonstelling over de middeleeuwen in het Fries Museum

Het doppen van bier. Foto: Shutterstock
Bierbrouwerij Grutte Pier heeft een speciaal bier gebrouwd bij de tentoonstelling Vrijheid, Vetes, Vagevuur die vanaf 10 september in het Fries Museum is te zien en die over de middeleeuwen in Fryslân gaat.
Het bier, genaamd Skerne Wiebe , is volgens het Fries Museum op een middeleeuwse manier gebrouwen met gagel als kruid. Gagel werd in vroegere tijden veel gebruikt om bier een meer bittere smaak te geven en langer houdbaar te maken.
Het bier wordt op 1 september officieel gelanceerd, in de brouwerij van Grutte Pier in Bartlehiem. Het is vernoemd naar Wiebe Sjoerds, alias Scherrene Wijbe, een middeleeuwse kasteelheer uit Engelum.