Jubilea, eeuwelingen én de kroning van Charles III. Voorjaar, zomer en herfst van 2023 staan bol van koninklijke hoogtepunten

Jubilea, huwelijken én koningen die, bij leven en welzijn, hun eeuwfeest vieren; het jaar 2023 staat bol van koninklijke hoogtepunten. Zo viert de Zweedse koning Carl XVI Gustaf zijn vijftigjarig regeringsjubileum, maar het grootste koninklijke evenement is natuurlijk de kroning van de Britse koning Charles III op zaterdag 6 mei. De voorbereidingen daartoe zijn in volle gang.

De Brite koning Charles III vorige maand tijdens een bezoek in Londen.

De Brite koning Charles III vorige maand tijdens een bezoek in Londen. Foto: AFP

Als Bulgarije nog een koninkrijk zou zijn, zou de huidige koning Simeon II (85) uit het Huis Saksen-Coburg en Gotha tachtig jaar op de troon zitten. Hij zou er een absoluut record mee gevestigd hebben. Op 28 augustus 1943 besteeg de zesjarige Simeon de troon, nadat zijn vader Boris III onder raadselachtige omstandigheden dood werd aangetroffen.

Nieuws

menu