Kaatsexperiment bij junioren verdeelt de meningen en is even wennen: ‘We kaatsen niet tot 6-6, maar tot 4-4’

De kaatscompetitie bij de junioren krijgt te maken met een experiment: ‘3 winstpunten in een eerst’. In Makkum is vrijdag afgetrapt, maar niet iedereen stond te juichen. Het belooft een hete zomer te worden.

Het partuur van Noëlle Hiddinga wint in de eerste omloop, zoals de telegraaf aangeeft, met 5-5 en 4-0 van het trio Gerbrich Koster.

Het partuur van Noëlle Hiddinga wint in de eerste omloop, zoals de telegraaf aangeeft, met 5-5 en 4-0 van het trio Gerbrich Koster. Foto: FD

Tenminste: afgaande op de eerste verbale schermutselingen in kaatsland. Nog voor er ook maar een bal was geslagen in het kader van de proef, werd de noviteit op sociale media al breeduit afgebrand. Zeventig van de tachtig reacties op de facebookpagina van de kaatsbond KNKB waren op z’n zachtst gezegd niet positief.