Wie volgen Sjinkie Knegt en Suzanne Schulting op? Een antwoord op die vraag bleef nog uit tijdens de NK shorttrack voor junioren, maar talent is er zeker
Wie volgen Sjinkie Knegt, Daan Breeuwsma en Suzanne Schulting op? Het was bij de NK shorttrack voor junioren nog te vroeg om antwoord te krijgen op die vraag. Maar er meldden zich dit weekeinde in de Leeuwarder Elfstedenhal alvast wel een aantal kandidaten van Friese bodem.

Lotte Donderwinkel in actie op de 1000 meter. Foto: Neeke Smit
Herinneringen gaan terug naar pakweg twintig jaar geleden. In de Leeuwarder ijshal bloeide shorttrack daar op onder impuls van Symen Kalsbeek en in de catacomben spraken vol bravoure twee Friese junioren hun doel uit: meedoen aan de Olympische Spelen. Het waren de jonge Sjinkie Knegt en Daan Breeuwsma.