Veel mensen gebruiken online hulp bij het maken van een keuze voor de gemeenteraadsverkiezingen. MijnStem, StemWijzer en Kieskompas worden op de eerste dag al druk geraadpleegd

De onlinestemhulpen worden op de eerste dag van de gemeenteraadsverkiezingen al druk geraadpleegd. Dat blijkt uit een inventarisatie bij MijnStem, StemWijzer en Kieskompas.

Het Kieskompas voor de Gemeenteraadsverkiezingen.

Het Kieskompas voor de Gemeenteraadsverkiezingen. Foto: ANP

Op MijnStem, een stemhulp die in 253 gemeenten online staat, hebben sinds maandagochtend 10.00 uur een kleine 68.000 mensen de vragenlijst ingevuld om zo te komen tot een partij die voor hen geschikt is. In totaal hebben al bijna 1,2 miljoen mensen MijnStem gebruikt. Een woordvoerster verwacht dat dit aantal dinsdag, de dag voor de ‘echte’ verkiezingsdatum, nog flink zal toenemen.

Nieuws

menu